
Polecamy postawienie baniek lekarskich

To czego nie uleczą lekarstwa, wyleczy żelazo.
To, czego nie wyleczy żelazo, wyleczy ogień,
ale czego nawet ogień nie wyleczy, jest nieuleczalne.
Hipokrates

Dopóki nie usunie się prawdziwej przyczyny choroby,
Dopóty wszystkie próby przywrócenia zdrowia choremu
Będą przypominać czerpanie wody sitem.
Prof. H. MUCH
Działanie baniek polega głównie na przestrojeniu leczniczym, a tym samym na regulacji zaburzonych czynności organizmu, jak również uśmierzeniu i zwalczaniu bólu, pobudzaniu przekrwienia i hamowaniu procesów zapalnych.

W celu umówienia się na zabieg lub sesję proszę zadzwonić lub o kontakt SMS-em
na telefon kontaktowy: 601-34-36-63
Jeśli linie są zajęte lub trudno się dodzwonić, zadzwoń ponownie lub proszę o wysłanie maila lub sms z prośbą o kontakt. Podczas sesji czy zabiegu nie odbieram telefonu z uwagi na dobro pacjenta, dlatego proszę o cierpliwość, oddzwonię najszybciej jak będzie to możliwe. Pięknie dziękuję za wyrozumiałość.

DIAGNOSTYKA ZA POMOCĄ BANIEK
Za pomocą baniek można ustalić, czy miejsce, w którym występują objawy, jest rzeczywiście źródłem choroby. Jest możliwe rozpoznanie, który narząd źle pracuje i wymaga leczenia.
LECZENIE BAŃKAMI W PRAKTYCE
Stawianie baniek jest metodą leczenia, która wzmacnia siły samoleczące organizmu, odtruwając go w zalewie środków chemicznych. Bańki, w zależności od schorzeń, stawiane są na odpowiednich meridianach przez wyszkolonego terapeutę. Metoda ta przynosi bardzo szybkie rezultaty, kiedy jest w odpowiednio fachowy sposób stosowana. Nie odbiera ustrojowi zdolności wyleczenia się o własnych siłach i nie paraliżuje leczniczych sił natury. Mamy tu do czynienia z metodą terapeutyczną, której wartość została potwierdzona w ciągu ponad 5.ooo lat jej skutecznego stosowania. Sztuka stawiania baniek lekarskich wykorzystuje rozliczne możliwości wpływania na cały organizm. Posługując się bańkami można nie tylko leczyć i wzmacniać siły odpornościowe organizmu. Są one również pomocne w stawianiu diagnozy.
STAWIANIE BANIEK DZIECIOM
Dla leczenia bańkami nie określa się minimalnego wieku dziecka. ( 2 małe bańki na plecach), aby wyleczyć je z silnego przeziębienia i zapobiec rozwinięciu się zapalenia płuc. U starszych dzieci można stosować większa liczbę baniek, również w innych okolicach ciała.


STOSOWANIE BANIEK U OSÓB STARSZYCH I OBŁOŻNIE CHORYCH
Wprawdzie starzenie się nie jest chorobą, lecz zmieniona zdolność samoregulacji ustroju wymaga od osoby leczącej wyboru odpowiedniego rodzaju terapii. Nie wolno dopuścić do dodatkowego obciążenia starzejącego się ustroju. Dlatego też należy m. in ograniczyć do minimum podawanie leków chemicznych. Poprawa ukrwienia przyspiesza przemianę materii i odtruwanie organizmu, co w efekcie przynosi szybsze złagodzenie dolegliwości. W przypadku starszych osób sprawdził się następujący schemat leczenia :
-
Początkowo wykonuje się 3 zabiegi tygodniowo. Z doświadczenia wynika, że pacjenci odczuwają pewną poprawę już po pierwszym zabiegu, co umacnia w nich zaufanie do stosowanej metody i składania do kontynuowania leczenia.
-
Wyraźną poprawę obserwuje się z reguły po ok. 6 zabiegach.
-
Do czasu całkowitego ustąpienia dolegliwości stosuje się 1 zabieg tygodniowo.
-
Bardzo ważne jest powtarzanie zabiegów dla utrwalania pomyślnych wyników. Z czasem starsi pacjenci zaczynają się zwracać z prośbą o zastosowanie baniek jako pierwszej metody leczniczej również w razie występowania innych dolegliwości. Oczywiście zawsze celowe jest równoległe stosowanie innych metod leczniczych.
LECZENIE BAŃKAMI WYBRANYCH CHORÓB I DOLEGLIWOŚCI
1. GŁOWA
1.1 BÓLE GŁOWY – są najczęstszą dolegliwością. Przyczyny są złożone nie zawsze mają związek z zaburzeniami w obrębie samej głowy. Ich przyczyną mogą być np. choroby wewnętrzne, urazy, wysokie ciśnienie krwi, alergia, miesiączka.
NAJCZĘSTSZE PRZYCZYNY BÓLÓW GŁOWY TO:
-
Stany wewnętrznego napięcia. Depresja, strach, tłumiona agresja i wyczerpanie powodują napięcie mięśni karku, co wywołuje ból głowy. W tym przypadku pacjenci zwykle zgłaszają również inne dolegliwości, np. bezsenność.
-
Napięcie mięśni karku i barków związane z zaburzeniami ukrwienia. Ten rodzaj dolegliwości występuje często u pacjentów obciążających jednostronnie mięśnie karku i barków lub przebywających przez wiele godzin w miejscu narażonym na przeciągi.
-
Schorzenia kręgosłupa.
UWAGA ! Charakterystyczny w tym przypadku jest bark reakcji na środki przeciwbólowe. Ból natomiast można uśmierzyć za pomocą ciepła i masażu.
1.2 MIGRENA – w migrenie leczenie należy rozpocząć wcześnie. Przez pierwsze 3 dni zabieg wykonuje się codziennie. Od 5 dnia bańki stawia się co 5 -7 dni. Później w zależności od skuteczności, z przerwami 14-dniowymi i na koniec co 4 tygodnie. Leczenie
wydłuża się do czasu pełnego usunięcia wyzdrowienia.
Leczenie towarzyszące : psychoterapia, leczenie środkami roślinnymi, trening autogenny, homeopatia
1.3 CHOROBY USZU
1.3.1 Zapalenie ucha środkowego – objawy :
-
Nagle występujący kłujący ból ucha
-
Czasami szum w uchu, gorączka
-
Czasami również okresowa utrata słuchu,
-
Złe samopoczucie
-
Bóle głowy
Zalecenie:
Stan ostry: przez 2 dni 1 zabieg dziennie
Stan przewlekły: 1 zabieg co 3-5 dni.
Leczenie należy kontynuować do czasu upewnienia się, że cel został osiągnięty.
1.3.2 SZUM W USZACH
Dzwonienie, brzęczenie, szum, gwizdanie lub inne efekty dźwiękowe odczuwane w głowie z reguły związane z uchem środkowym.
Zalecenie: początkowo 2-3 zabiegi tygodniowo, w sumie około 15 zabiegów. Następnie 1 zabieg dla utrzymania korzystnego efektu.


2 DROGI ODDECHOWE
2.1 ASTMA
Choroba może występować jako powikłanie grypy lub zapalenia płuc. W astmie obok przewlekłego procesu, dużą rolę odgrywa (reakcja alergiczna). Niezależnie od przyczyny powstawania choroby charakterystyczne są napady duszności…
Zalecenie: Postawienie baniek może znacznie złagodzić objawy napadu astmy lub wręcz spowodować ich ustąpienie. Dzięki wielokrotnemu powtarzaniu zabiegu można często spowodować przestrojenie organizmu i w ten sposób przyczynić się do całkowitego wyleczenia.
2.2 NIEŻYT OSKRZELI
2.2.1 OSTRE ZAPALENIE OSKRZELI.
2.2.2 PRZEWLEKŁE ZAPALENIE OSKRZELI
Zalecenie: leczenie bańkami zarówno ostrego jak i przewlekłego zapalenia oskrzeli ze względu na korzystne działanie powinno być stosowane nie tylko jako leczenie podstawowe, ale również jako metoda towarzysząca i uzupełniająca leczenie metodami konwencjonalnymi. Pobudza ukrwienie, stabilizuje układ krążenia oraz stanowi bodziec do przestrojenia organizmu. Bańki postawione w porę mogą znacznie skrócić czas trwania ostrego zapalenia
zwykle zbędne staje się stosowanie antybiotyków i zmniejsza się niebezpieczeństwo wystąpienia zapalenia płuc. Zaleca się stawianie baniek obustronnie.
Zapalenie oskrzeli w początkowym studium może ustąpić nawet po pierwszym zabiegu. W ciężkich przypadkach stawianie baniek należy powtórzyć na 2 lub 3 dni. W ostrym zapaleniu oskrzeli, a szczególnie w razie wystąpienia gorączki chory powinien koniecznie pozostawać w łóżku. W przewlekłym zapaleniu oskrzeli banki stawia się wielokrotnie do czasu wyzdrowienia. W takim przypadku leczenie bańkami musi oczywiście trwać dłużej, równolegle do leczenia towarzyszącego. W przypadkach przewlekłych zabiegi wykonuje się najpierw przez okres 6 tygodni co 5-7. Leczenie kontynuuje się następnie w odstępach 3-tygodniowych przez dalsze 6 tygodni. Można wydłużyć do 4 tygodni. . leczenie może przedłużyć się do około 1 roku.
2.3 GRYPA I OSTRE POWIKŁANIA POGRYPOWE.
2.4 BÓL GARDŁA
2.4.1 ZAPALENIE KRTANI
2.4.2 ZAPALENIE GARDŁA
2.5 ZAPALENIE PŁUC
2.6 ZAPALENIE OPŁUCNEJ

3 SERCE I UKŁAD KRĄŻENIA
3.1 DUSZNICA BOLESNA – silne bóle, typowe dla dusznicy bolesnej.
Objawy:
-
Nagle występujący, rozrywający ból w okolicy serca, często promieniujący do lewgo barku i lewego ramienia. Czasami tylko nieznaczny ucisk w okolicy serca lun nadbrzusza.
-
Uczucie przerażenia, duszność, przyspieszenie tętna, zaburzenie rytmu serca.
-
Podczas napadu; twarz zimna, blada i często pokryta potem, wyraz przerażenia na twarzy
-
Niekiedy ból występuje po posiłku lub przemarznięciu, może mu towarzyszyć parcie na ocz lub mdłości.
-
Czas trwania napadu: od kilku minut do pół godziny.
-
Zalecenie: W czasie dusznicy bolesnej natychmiastową ulgę przynosi podanie nitrogliceryny podjęzykowo lub w aerozolu. Banki nie mogą zastąpić. Z drugiej strony, nitrogliceryna nie może spowodować tak ważnego w tej chorobie długotrwałego rozszerzenia naczyń, mogą natomiast dokonać tego bańki. Zaleca się stawianie z lewej strony mostka…początkowo 2-3 zabiegi tygodniowo, w sumie 15 w okresie 5-7 tygodni leczenia. Następnie bańki stawia się co 3 tygodnie.
-
3.2 ZABURZENIA CIŚNIENIA KRWI
3.2.2 NDCIŚNIENIE TĘTNICZE


4 UKŁAD TRAWIENNY
4.1 ZAPALENIE ŻOŁADKA
– Ostre zapalenie żołądka jest najczęściej spowodowane błędem dietetycznym , głównie nadmiernym spożyciem alkoholu, rzadziej występuje jako objaw towarzyszący chorobom zakaźnym lub niewydolności nerek. Do przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka dochodzi zawsze wtedy , gdy ostry stan zapalny nie został całkowicie wyleczony. Przewlekłe zapalenie rozszerza się na całą błonę śluzową żołądka i może występować bądź jako samodzielna choroba , bądź też towarzyszyć chorobie wrzodowej , rakowi żołądka , a także chorobom wątroby, dróg żółciowych , trzustki i jelit.
Objawy:
-
Ucisk uczucie pełności w okolicy nadbrzusza, zwykle po jedzeniu, dolegliwości przypominające chorobę wrzodową
-
Mdłości, nietolerancja pokarmu
-
Zgaga, częste objadanie
-
Ucisk w okolicy serca, wzdęcia
-
Obłożony język
Objawy występują na zmianę.
Zalecane leczenie:
Liczne środki osłaniające błonę śluzową przynoszą wprawdzie złagodzenie dolegliwości, niemniej jednak ich stosowania nie można uważa za wystarczające leczenie.
Bańki stawia się trzykrotnie w ciągu tygodnia, w sumie 15 zabiegów. Następnie wykonuje się jeden zabieg co 2 tygodnie, łącznie 12 zabiegów. W dalszym leczeniu można w zależności od wyników, stawiać bańki 1 raz w miesiącu.
4.2 ZAPALENIE TRZUSTKI
Zapalenie trzustki występuje w dwóch różnych postaciach: Ostrej i przewlekłej.
Objawy:
-
Podwyższona temperatura (38-39 C)
-
Nagłe bardzo silne bóle w nadbrzuszu, przeważnie po stronie lewej
-
Uczucie lęku, zimne poty, mdłości, wymioty, oraz zaparcie stolca
-
W ciężkich przypadkach zaczerwienienie twarzy i typowe podkurczanie kolan
UWAGA ! Ostre zapalenie trzustki zaliczamy do zagrażających życiu; pacjent musi być hospitalizowany !
Objawy przewlekłego zapalenia trzustki
-
Bolesność w nadbrzuszu, zwykle dopiero w 2-3 godz. po jedzeniu, wzmagające się pod wieczór, bóle nie zawsze są umiejscawiane po lewej stronie
-
Odbijanie, biegunka, wzdęcia, wstręt do tłuszczów nietolerancja pokarmów ( zwłaszcza surowych owoców, ciasta drożdżowego, słodyczy, kawy naturalnej).
-
Chudnięcie, zmniejszenie zdolności przystosowania się wzroku do widzenia w ciemności.
Zalecane leczenie:
W czasie 6 tygodni zabieg wykonuje się w odstępach trzydniowych. W dalszym przebiegu choroby * ze względu na jej przewlekły przebieg i niepewne rokowanie – bańki stosuje się jeszcze przez dłuższy czas, w miesięcznych odstępach.
4.3 CHOROBY WĄTROBY
Wątroba jest narządem należącym do dwóch układów fizjologicznych: układu trawiennego i układu krążenia. Chory przez dłuższy czas nie odczuwa żadnych dolegliwości, gdyż sama wątroba nie boli, a objawy pojawiają się dopiero w zaawansowanym stadium choroby. Pierwsze objawy:
-
Nudności i gniecenie w nadbrzuszu sugerują początkowo chorobę żołądka lub jelit
-
Najbardziej typowy objaw, żółtaczka.. może być wywołana również chorobami pęcherzyka żółciowego, trzustki, serca, a niekiedy choroby zakaźnej (np. chorobie Weila)
-
W ostrym stadium żółtaczka, ciemna barwa moczu, znużenie, zaburzenia trawienia
-
Często powiększenie wątroby
Objawy marskości wątroby:
-
Ucisk w nadbrzuszu
-
Brak łaknienia
-
Nudności
-
Wzdęcia
-
Złe samopoczucie
-
Męczliwość
-
Nietolerancja tłuszczów
-
Występowanie określonych zmian skórnych( pajączki skórne, zaczerwienienie wewnętrznych powierzchni dłoni i stóp ).
Zalecane leczenie
We wszystkich schorzeniach wątroby, niezależnie od ich rodzaju i studium choroby, zaleca się stawianie baniek jako podstawowy środek leczniczy, ponieważ wzmaga ono zdolności regeneracyjne wątroby.
Zalecane leczenie:
Początkowo bańki stawia się 2-3 razy w tygodniu, w sumie około 12 zabiegów. W dalszym postepowaniu kolejne 12 zabiegów w odstępach14-21 dniowych. Następnie 1 raz w miesiącu przez dłuższy czas.
Metody stosowane zamiennie; homeopatia, fizykoterapia ( ciepłe , wilgotne okłady na nadbrzusze w okolicy wątroby), urynoterapia.
4.4. CHOROBY PĘCHERZYKA ŻÓŁCIOWEGO I DRÓG ŻÓŁCIOWYCH – leczenie jak w przypadku wątroby
4.5 CHOROBY JELIT
4.5.1 ZAPALENIE JELIT
4.5.2 ZAPARCIA
5 NARZĄDY RUCHU
5.1 CHOROBY REUMATYCZNE
Objawy :
-
Z reguły gościec zaczyna się dość podstępnie, nie sprecyzowanymi początkowo dolegliwościami stawowymi, jak np. uczuciem sztywnienia w stawach palców i nadgarstka, zwłaszcza rano po przebudzeniu.
-
Z czasem bolesność się nasila, pojawiają się obrzęki stawów, początkowo drobnych stawów rąk i stóp.
-
W miarę jak choroba postępuje, zmiany obejmują również stawy oraz stawy górnych kręgów szyjnych. Wcześniej lub później dochodzi do zniekształcenia rak i stóp.
-
Następuje pogorszenie stanu ogólnego; pojawia się zmęczenie , uczucie rozbicia, brak łaknienia, zmniejszanie masy ciała, obfite poty, lekka niedokrwistość, czasami stany podgorączkowe.
Zalecane leczenie :
Zastosowanie baniek w schorzeniach reumatycznych ma dwojaki cel:
-
Łagodzenie objawów zapalnych i bólu
-
Pobudzanie przemiany materii w celu spowolnienia zmian zwyrodnieniowych ostatecznie ich zatrzymania.
-
Pobudzenie ukrwienia powoduje rozluźnienie tkanki łącznej i zlikwidowanie nadmiernych napięć mięśni, następuje przyspieszenie przemiany materii, ustępują stany zapalne, a w związku z tym ból..
Leczenie musi trwać dłuższy czas. Początkowo co 2-4 dni, później powtarza się je co 8-14 dni, aż cel zostaje osiągnięty.
5.2. CHOROBY KRĘGOSŁUPA – leczenie jak wyżej


6 NARZĄDY PŁCIOWE
6.1 ŻEŃSKIE NARZĄDY PŁCIOWE
6.1.1 ZABURZENIA MIESIĄCZKOWANIA, STANY ZAPALNE NARZADÓW RODNYCH
Objawy chorób zapalnych :
-
Uczucie ucisku w podbrzuszu, bóle o charakterze rozciągania, zaburzenia miesiączkowania.
-
Często gorączka , czasami dreszcze
Zalecane leczenie:
Zastosowanie baniek po wyjaśnieniu dolegliwości może przynieść szybką poprawę, również jako uzupełnienie leczenia metodami konwencjonalnymi. We wszystkich wymienionych dalej chorobach kobiecych można z dobrym skutkiem stosować leczenie bańkami.
ZAPALENIE PRZYDATKÓW, ZAPALENIE BŁONY ŚLUZOWEJ MACICY
Leczenie rozpoczyna się stawianiem baniek w odstępach siedmiodniowych ( około 3 zabiegów), następnie co 14 dni ( również 3 zabiegi). Dalsze postepowanie zależy od przebiegu choroby.
BRAK MIESIACZKI, ZBYT DŁUGO TRWAJĄCE I ZBYT OBFITE MIESIACZKI, KRWOTOK MIESIACZKOWY, MIESIACZKI BOLESNE
Przez 3 miesiące zabiegi 10 dni. Dalsze postepowanie zależy od przebiegu choroby. W razie potrzeby, kolejne zabiegi w większych odstępach czasu ( co 3-4 tygodnie ).
6.1.2 DOLEGLIWOŚCI OKRESU PRZEKWITANIA
6.1.3 ZABURZENIA SEKSUALNE KOBIET
UWAGA ! – bańki stawiamy w zależności od schorzenia na odpowiednich meridianach.
-
Całkowity brak popędu płciowego
-
Niemożność osiągania orgazmu podczas zbliżenia płciowego(anorgazmia lub oziębłość płciowa)
-
Bolesny stosunek płciowy
6.2 MĘSKIE NARZĄDY PŁCIOWE
6.2.1 ZAPALENIE GRUCZOŁU KROKOWEGO
Choroby zapalne gruczołu krokowego ( prostaty) występują często u młodych mężczyzn między 20 a 40 rokiem życia.
Ostre zapalenie gruczołu krokowego powstaje najczęściej na skutek zakażenia narządów, np.; nerek pęcherza moczowego, cewki moczowej czy jelita. Przyczyna może być przebyta grypa, angina, zapalenie płuc, przewlekłe zapalenie migdałków inne.
Objawy:
-
Częste parcie na mocz, bolesność w czasie oddawania moczu, a w zaawansowanym stadium choroby – zatrzymanie moczu
-
Ucisk w kroczu i uczucie pełności w odbytnicy
-
Bóle krzyża
-
Nasilanie się dolegliwości po przemarznięciu.
Zalecenie leczenia:
W stanie ostrym bańki stawia się co 2-gi dzień, w sumie 10 zabiegów.
Stan przewlekły: planuję się dłuższe leczenie, 5-dniowe przerwy między zabiegami . leczenie prowadzi się przez dłuższy czas , aż do uzyskania pewności, ze nastąpiło wyleczenie ( łącznie 15-18 zabiegów). Podczas zabiegów informuję, o leczeniu towarzyszącym.
6.2.2 ZABURZENIA SEKSUALNE U MĘŻCZYZN
Do tej grupy zalicza się niemożność poczęcia potomstwa niemożność odbycia stosunku płciowego w skutek zmian anatomicznych lub zaburzeń czynnościowych. Przyczyny impotencji mogą być natury organicznej jak i psychicznej. Niezależnie od przyczyny impotencji, jest ona czynnikiem silnie obciążającym psychikę mężczyzny.
Leczenie impotencji u zdrowego mężczyzny za pomocą preparatów hormonalnych rzadko przynosi poprawę. To samo odnosi się do środków zwiększających potencję ( afrodyzjaki), które działają pobudzająco, jednak mogą być niebezpieczne dla zdrowia.
Zalecane leczenie:
Początkowo stosuje się 3 zabiegi na tydzień, razem 20 zabiegów. W dalszym postepowaniu, w zależności od poprawy, można przedłużyć odstępy do 2, a później 3 tygodni. O leczeniu towarzyszącym wspominam podczas zabiegów.
7. UKŁAD MOCZOWY
7.1 ZAPALENIE NEREK
7.2 ZAPALENIE PĘCHERZA MOCZOWEGO
Objawy :
-
Ostre zapalenie pęcherza przebiega z niewielką gorączką ( do 38 C). Duzy wzrost temperatury świadczy o dołączeniu się stanu zapalnego miedniczek nerkowych lub gruczołu krokowego ( prostaty ).
-
Częste parcie na mocz, typowy ból pod koniec oddawania moczu, nieznaczne krwawienie.
-
Ból stały, zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. Natomiast w przypadku tzw. Pęcherza drażliwego ból w nocy ustępuje
Zalecenie leczenia:
-
Zabieg stawiania baniek wykonywany 1,3 i 5 dnia w razie potrzeby w razie potrzeby leczenie może być kontynuowane jeszcze przez jakiś czas.


8. UKŁAD NERWOWY
Zapalenie nerwu oznacza zmiany zapalne lub zwyrodnieniowe wywołane czynnikami zakaźnymi, toksycznymi lub urazami. W zapaleniu nerwu występują piekące, świdrujące i kłujące bóle, wzmagające się nocą, przy poruszaniu się i zmianach temperatury. Równie typowe dla zapalenia nerwu są wrażenia czuciowe w postaci mrowienia i drętwienia w kończynach oraz osłabianie czynności mięśni aż do ich porażenia.
Nerwoból jest to natomiast nagły napad często bardzo silnego bólu w obszarze zaopatrywanym przez dany nerw czuciowy, występujący bez widocznych zmian w samym nerwie. Nerwoból mogą być rwące, ciągnące, świdrujące lub tępe. Nerwobóle różnią się od bólu powodowanego zapaleniem nerwu tym, że pojawiają się napadowo i poprzedza ja często uczucie gorąca lub mrowienia. Ból trwa krótko, od kilku sekund do paru minut.
W okresach miedzy napadami ból znika całkowicie lub utrzymuje się i jest tępy i niezbyt dokuczliwy; bóle wywoływane zapaleniem nerwu mają natomiast charakter stały.
8.1 ZAPALENIE NERWU, NERWOBÓL
8.1.1 NERWOBÓL NERWU KULSZOWEGO
Zalecane leczenie:
Leczenie nerwobólów za pomocą leków jest mało zadawalające, natomiast dobre wyniki przynosi leczenie przerastające.
Zaleca się stawianie baniek. Zabieg przeprowadza się dwa się dwa razy w tygodniu, aż do ustąpienia dolegliwości.
8.2 NERWICA WEGETATYWNA

Działanie baniek lekarskich może wynikać z faktu aktywowania układu odpornościowego do obrony przed mikrourazami pod powierzchnią skóry, które powstają w miejscu ich stawiania. Kiedy w bańce tworzy się podciśnienie, pod wpływem którego pękają drobne naczynia krwionośne i dochodzi do delikatnego wylewu krwi. Krew z takiego podskórnego wylewu traktowana jest przez układ odpornościowy jako obce białko, co pobudza ten układ do działania.
Poprzez wzrost stężenia przeciwciał we krwi, które przedostają się do miejsca niby infekcji, a ponieważ nie napotykają tam żadnych patogenów, zaczynają zwalczać infekcję w miejscu postawienia bańki. Stąd tak ważne jest umiejętne dobranie miejsca stawiania baniek do miejsca, w którym przebiega się stan zapalny.
Uważa się również, że bańki lekarskie, powodując silne przekrwienie miejsc pobudzają krążenie krwi i pomagają usunąć z organizmu nagromadzone toksyny oraz produkty przemiany materii. Bańkom przypisuje się także działanie rozluźniające i relaksujące.

Postawienie baniek od 60 złotych zależna od ilości zabiegów
PRZECIWWSKAZANIA
-
Rozlegle zmiany zapalne skóry (alergiczne, ropne lub grzybicze).
2. Wzmożona kruchość naczyń krwionośnych.
3. Skazy krwotoczne (zespoły złej krzepliwości krwi np. hemofilia).
4. Duszność (np. stan astmatyczny, niewydolność oddechowa i/lub krążeniowa).
5. Choroby autoimmunologiczne (tzw. choroby z autoagresji).
6. Stwardnienie rozsiane w okresie nowego rzutu.
7. Anemia i stany ogólnego wyniszczenia.
8. Wysoka gorączka (powyżej 38,5°C).
9. Nieustabilizowane nadciśnienie tętnicze ze skokami ciśnienia skurczowego>200 mm/Hg
10.Kobietom ciężarnym nie wolno stawiać baniek do 4-go miesiąca ciąży ze względu na ryzyko poronienia.
11. W przypadku wylewów podskórnych i obrzęków spowodowanych stłuczeniem nie powinno się stawiać baniek przed upływem 24 godzin od urazu,
12. Czynna choroba nowotworowa.
13. Gruźlica.
14. Drgawki.
15. Stan po spożyciu alkoholu.
16. Baniek nie należy stawiać bezpośrednio po posiłku.



Przed zabiegiem proszę się zapoznać z Kartą klienta