Oczyszczanie jelita grubego i okrężnicy
W opisach zabiegu podaje się często, że jest to „cudowna metoda”, która oczyszcza organizm z toksyn, kamieni, pasożytów, grzybów i bakterii, jak również przyczynia się do znacznej utraty masy ciała. Nie, nie jest to cudowna metoda. Jest to normalny zabieg oczyszczający, tak jak mycie rąk, który faktycznie oczyszcza organizm z toksyn, kamieni, pasożytów, grzybów i bakterii, jak również przyczynia się do znacznej utraty masy ciała.
Jak to działa
Dzięki niewielkiemu przepływowi wody o kontrolowanym ciśnieniu i temperaturze urządzenie to umożliwia oczyszczenie okrężnicy odbytnicy (sigma), stymuluje wypróżnienia jelit, promując regularność i jest ważną naturalną alternatywą dla stosowania środków przeczyszczających.
Można go bezpiecznie stosować w łazience z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa, kiedy tylko poczujesz taką potrzebę. Mycie odbywa się podczas wygodnego siedzenia na sedesie z zastosowaniem miękkich, jednorazowych wzierników, naprzemiennie w fazie napełniania i opróżniania.
Zabieg wykonywany jest za pomocą urządzenia medyczne do płukania okrężnicy, pozwala na wykonanie hydrokoloterapii bezpośrednio w domu, w łazience w wielkim spokoju.
Jest to sprzęt z certyfikatem CE, wyprodukowany w każdym szczególe we Włoszech, bezpieczny, łatwy w obsłudze i niezwykle przydatny przy wielu dolegliwościach wynikających z nieprawidłowego funkcjonowania jelit.
Hydrokolonoterapia to zabieg, który można wykonywać po prostu siedząc na sedesie w absolutnie bezbolesny sposób. Jest to dobroczynny zabieg, pomagający utrzymać jelito grube w najlepszej kondycji i harmonii.
1 zabieg – 250,- pakiet 3 zabiegów 600,- Zabieg może trwać do 2 godzin.
Hydrokolonoterapia – wskazania
Hydrokolonoterapia służy przede wszystkim oczyszczeniu organizmu ze złogów, które zalegają w jelicie grubym. Ponadto zabieg ten stosowany jest jako terapia wspomagająca leczenie następujących chorób:
-
schorzenia przewodu pokarmowego (zaparcia, zaburzenia trawienia, stany zapalne, biegunki, wzdęcia, infekcje pasożytnicze);
-
dolegliwości układu nerwowego (nerwice, depresje, bezsenność);
-
schorzenia układu sercowo-naczyniowego (miażdżyca, nadciśnienie, zaburzenia krążenia);
-
schorzenia dermatologiczne (trądzik, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry).
Hydrokolonoterapia – przeciwwskazania
Pomimo że hydrokolonoterapia jest względnie bezpiecznym zabiegiem, to istnieją pewne przeciwwskazania do jej wykonania. Należą do nich:
-
niewydolność serca,
-
przewlekłe lub ostre zapalenie jelit,
-
żylaki odbytu,
-
niewydolność nerek,
-
ostre nadciśnienie tętnicze,
-
anemia i zaburzenia krzepnięcia krwi,
-
choroby wątroby, zwłaszcza marskość tego narządu.
Hydrokolonoterapia nie wymaga specjalnych przygotowań. Obowiązuje jedynie lekkostrawna dieta, którą należy rozpocząć na dwa dni przed zabiegiem. Nie poleca się spożywania smażonych, tłustych potraw. Wskazane są natomiast produkty spożywcze bogate w błonnik. Ponadto zaleca się przyjmowanie dużej ilości wody niegazowanej.
Hydrokolonoterapia – zalecenia po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu powinniśmy pić dużo wody niegazowanej oraz w ciągu pierwszych sześciu godzin stosować dietę warzywno-owocową. Po upływie tego czasu można wprowadzać do jadłospisu lekkostrawne posiłki. Ponadto należy przyjmować doustne probiotyki, które zawierają pałeczki bakterii kwasu mlekowego. Dzięki nim odbudujemy naruszoną mikroflorę jelitową. Wskazane jest również wprowadzenie do diety naturalnych probiotyków w postaci maślanek, jogurtów naturalnych, kefirów i kiszonek.
Codziennie w jelitach gromadzą się gazy, złogi, masy kałowe, toksyny, które wpływają negatywne na samopoczucie. Zła dieta i brak odpowiedniej ilości płynów sprawiają, że problemy z układem pokarmowym narastają. Każdego dnia warto dbać o profilaktykę zdrowych jelit. Czasem oczyszczanie jelit, nawet bez istnienia problemów zdrowotnych, może być konieczne